HAKKIMIZDA

Dedemiz Kaptan İbrahim doğma büyüme Çökertmeli, Mavi Yolculuk kitaplarına konu olan Çakır Ayşe’nin torunudur. Daha çocuk yaşta başladığı miçoluktan süngerciliğe, kaptanlığa ve oradan da işletmeciliğe kadar uzanan ömrü hep denizle iç içe geçmiş. Nice badireler atlatmış ama hiç yılmamış, tecrübelerle ve anılarla örülü dolu dolu bir hayat onunkisi… Captain İbrahim’i bir köy kahvesi olarak ilk kurduğunda, gerek yöre halkına gerekse iskeleye yanaşan turist kafilelerine verdiği içki-yemek servisiyle beldenin ilk restoranlarından olmuş.

Nev-i şahsına münhasır karakteriyle bugünlere getirdiği ve nesilden nesile devreden bu samimi, içten aile işletmemizde, Çökertme koyunun cömert güzelliğinde, 1983’ten beri siz değerli misafirlerimizi ağırlıyoruz.

İşletmemizin kendine ait dört meyve-sebze bahçesi ve iki balıkçı teknesi bulunuyor. Bu sayede restoranımızın mutfağında her gün taze ürünlerle kahvaltı çeşitleri, yöresel mezeler ve deniz ürünleri özenle hazırlanıyor. Sizlere sunduğumuz balıklarımız günlük olarak tutuluyor ve en doğal haliyle sofranıza geliyor.

Hem karadan hem denizden ulaşan tüm misafirlerimiz, konaklamaları boyunca mekânımızın olanaklarından faydalanabiliyorlar. İskelemizden teknelere palamar hizmeti veriyor, ayrıca teknelerden yemek siparişi alıyoruz.

Denize sıfır, bahçe içinde yer alan Sevgi Pansiyon ve Captain İbrahim Butik Otel’de, farklı konseptlerde tasarlanan toplamda 21 odayla, deniz ve orman manzaralı konaklama seçenekleriyle sizlere doğayla baş başa olacağınız kusursuz bir tatil deneyimi sunuyoruz.

Gökova Körfezi’nin alabildiğine mavi kıyılarındaki 40 yıla yakın geçmişimiz, bugüne kadar bizlere çok kıymetli dostluklar ve değerli anılar kazandırdı. Zaman içerisinde çoğalan sıkı müdavimlerimizle büyük bir aile olduk. Sizleri de bu keyifli atmosferin bir parçası olmaya davet ediyoruz. Doğallığımızı hiç bozmadan senelerdir aynı kaliteyle hizmet verdiğimiz işletmemizde, aileniz ve sevdiklerinizle geçireceğiniz en güzel zamanları yaşamanız için çalışıyoruz.

© Captain İbrahim - Butik Otel - Restaurant - Çökertme
Size nasıl yardımcı olabiliriz?